Kostrzyn: Zbierają pieniądze dla bezrękiej Natalii [AUDIO]

2019-10-09 13:19 DUT, em
Kostrzyn bezręka Natalia
Autor: Dariusz Dutkiewicz Natalia nie poddaje się. Protezy pomogą jej lepiej żyć.

Wystarczyła chwila, aby maszyna wciągnęła obie ręce Natalii (42 l.). Pozostała z nich miazga. Kiedy spojrzała na kikuty smukłych jeszcze kilka sekund temu dłoni, straciła przytomność. Ale pomimo straszliwego dramatu, jaki zgotował jej los, nie straciła wiary w lepsze jutro, wiary w ludzi. Teraz cały Kostrzyn wspiera jej walkę o normalne życie. Akcję wspomógł także Jurek Owsiak.


Jak zwykle przed nocną zmianą Natalia Bogdan wychodząc do pracy ucałowała męża, syna i ruszyła do fabryki. Nie przypuszczała, że zaledwie kilkanaście minut po rozpoczęciu pracy tak radykalnie zmieni się jej życie. To były sekundy, kiedy maszyna do produkcji papierowych ręczników wciągnęła jej lewą rękę. Zaczęła walczyć, ale żelastwo nie ustępowało. Metalowe wałki wciągnęły jej drugą rękę. Koledzy zatrzymali maszynę, uwolnili Natalię. Z jej dłoni, którymi tak bardzo zachwycał się mąż, została krwawa miazga. Zemdlała. Helikopterem została przetransportowana do szpitala w Szczecinie. Było już grubo po północy, kiedy dotarł tam mąż. - Usłyszałem stukot drewniaków wychodzących z sali operacyjnej chirurgów i wtedy lekarka powiedziała mi, że nie udało się uratować rąk żony - wspomina Zbigniew.

Kostrzyn bezręka Natalia
Autor: Dariusz Dutkiewicz Natalii pomagają mieszkańcy Kostrzyna.

Od tamtej koszmarnej nocy minęły dwa miesiące. Natalia wcale nie przypomina ciężko doświadczonej przez los kobiety. Uśmiecha się, bo jak podkreśla, co prawda straciła obie dłonie, ale żyje. Pojawiła się też szansa, że będzie mogła w miarę normalnie funkcjonować - to protezy, która pozwalają pacjentowi poruszać dłońmi. Ale są niezwykle drogie, kosztują ok. 500 tys. zł. Natalia jest bardzo znaną i lubiana osobą w mieście, więc cały Kostrzyn zbiera dla niej pieniądze. Podczas niedzielnego festynu na protezy dla Natalii zebrano niemal 40 tysięcy złotych. 

Kostrzyn bezręka Natalia
Autor: mazinio Jurek Owsiak, Natalia i figura.

Zbiórkę wspomógł także Jurek Owsiak, który zlicytował figurkę swojej żony. - Stała za jej biurkiem, jak usłyszałem o wypadku pomyślałem sobie, szybko dajemy to na licytacje - opowiada lider WOŚP. Figurkę sprzedano za 1300 złotych.

- To bardzo miły gest. Mamy już prawie połowę sumy i zbieramy dalej - powiedziała w Radiu ESKA Natalia Bogdan.

Natalii można pomóc wysyłając datki na konto Fundacji Siępomaga nr 89 24 90 0005 0000 45 30 62 40 78 92 z dopiskiem „20257 darowizna Natalia Bogdan”