Wolne krowy z Deszczna

i

Autor: Magdalena Piwko / Zielona Wolność Facebook.com

Krowy z Deszczna po wstępnych badaniach. Nie wiadomo jednak czy trafią do Czarnocina

2019-08-30 15:16

Biuro Ochrony Zwierząt poinformowało nas, że przebadano już 130 sztuk z dzikiego stada. Badania wyszły dobrze, ale pojawił się problem z przekazaniem ich do ekologicznego gospodarstwa, do którego, według wcześniejszych ustaleń, miały trafić zwierzęta. O co chodzi?

Jak nam powiedziała Izabela Kwiatkowska z BOZ-u krowy nie są chore na gruźlice, a w ciągu najbliższych dni będą znane także wyniki pozostałych badań. Sprawdzono już i zakolczykowano ponad 180 sztuk bydła. Po wykonaniu wszystkich badań krowy mają trafić do ekologicznego gospodarstwa "Rezerwat Czarnocin".

Witold Bieschke, właściciel rezerwatu chce, by wcześniej stado przeszło kwarantanne w innym miejscu. Zgodę na to musi jednak wydać powiatowy i wojewódzki lekarz weterynarii z województwa zachodniopomorskiego. To zaskoczyło przedstawicieli BOZ-u, którzy zarządzają stadem.

Obecnie krowy wróciły na pastwisko.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE