Kto da więcej zdobędzie mieszkanie. Gorzowianie chcą licytować czynsze!

2020-01-28 18:30 em
Gorzów hawelańska
Autor: em Mieszkanie do licytacji jest m.in. przy ulicy Hawelańskiej.

Olbrzymie zainteresowanie mieszkańców wywołała licytacja czynszu za wynajem dużych mieszkań zorganizowana przez Urząd Miasta. Chodzi o lokale o powierzchni ponad 80 metrów kwadratowych. Zamieszkają w nich osoby, które zaproponują najwyższą stawkę czynszu. Licytacja w środę.

Tym razem można będzie licytować sześć lokali. Znajdują się one przy ulicach: Drzymały, Wyszyńskiego, Mieszka I i Hawelańskiej. Najmniejszy ma ponad 81 metrów kwadratowych, a największy ponad 118.

Mieszkania często wymagają remontu a czynsz i opłaty, nawet licząc po 5 złotych za metr to zwykle ponad 1000 złotych. - Niewielu mieszkańców na nie stać, często stoją puste i generuja nam koszty. Znalezienie gospodarzy dla takich mieszkań wydaje się być najlepszym rozwiązaniem - uważa Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Licytacje odbędą się 29. stycznia (środa) o godzinie 11:00 w Urzędzie Miasta. Żeby wziąć w nich udział trzeba wpłacić wadium. Miasto wynajmuje w ten sposób mieszkania od 2016 roku - lokale zawsze cieszyły się dużą popularnością.