Lubuskie. Nie żyje policjant wydziału kryminalnego. "Trudno jest żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami"

2021-05-27 10:29
Lubuskie. Nie żyje policjant wydziału kryminalnego. Trudno jest żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami
Autor: KPP we Wschowie Lubuskie. Nie żyje policjant wydziału kryminalnego. "Trudno jest żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami"

Nie żyje policjant Marek Waszkowiak z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie w województwie lubuskim. Był aspirantem sztabowym w tamtejszym Wydziale Kryminalnym Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego. "Trudno jest żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami" - napisali koledzy zmarłego policjanta ze Wschowy. Na wzruszające pożegnanie zmarłego zdobył się też komendant Tomasz Szuda, który powiedział o Waszkowiaku, że "kochał swoją pracę".

Lubuskie. Nie żyje policjant wydziału kryminalnego. "Trudno jest żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami"

Nie żyje policjant Marek Waszkowiak ze Wschowy w województwie lubuskim. Zmarł 22 maja w wieku 57 lat. Pracę mundurowego rozpoczął przed 32 laty i od samego początku był funkcjonariuszem tamtejszej komendy powiatowej policji. Był leaderem Wydziału Kryminalnego w Zespole Dochodzeniowo-Śledczym w stopniu aspiranta sztabowego.

- Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, kierownictwa oraz policjantów i pracowników wschowskiej policji składamy rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym kondolencje, wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci. Trudno jest żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Łączymy się z pogrążoną w bólu rodziną - piszą policjanci ze Wschowy.

Czytaj też: Mord na 6-osobowej rodzinie. Sprawcy nie oszczędzili nawet niemowlęcia!

Zmarły policjant "kochał swoją pracę i ludzi, z którymi pracował"

Na osobne pożegnanie zmarłego policjanta ze Wschowy zdecydował się też komendant tamtejszej jednostki Tomasz Szuda, który napisał m.in., że Waszkowiak "kochał swoją pracę, ludzi, z którymi pracował".

- (...) Dlatego też pustka po Nim będzie doskwierała policjantom, pracownikom policji wschowskiej komendy. Gdy stajemy w obliczu śmierci osoby nam bliskiej, ogarnia nas uczucie żalu i smutku. Śmierć napełnia nas lękiem, tym bardziej jak jest nagła i niespodziewana, zwłaszcza człowieka, przed którym stało całe życie rodzinne oraz realizacja policyjnej pasji. Dla pogrążonej w smutku rodziny, przyjaciół, ale i naszego policyjnego środowiska to wieka strata. Marku, zostaniesz zawsze we wspomnieniach bliskich ci osób. Wszyscy będą pamiętać twoją chęć pomocy innym ludziom, twoją zawodową pasję oraz zaangażowanie w sprawy policyjne - pisze komendant policji ze Wschowy.

Pogrzeb zmarłego policjanta ze Wschowy odbędzie się dziś (w czwartek) o godzinie 14.00 w kościele świętej Jadwigi Królowej we Wschowie. Ciało spocznie na cmentarzu komunalnym we Wschowie przy ulicy Czereśniowej.

Czytaj też: Ożumiech. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk pomaga rodzinie żyjącej w strasznych warunkach! Zwycięzca licytacji wystąpi z nim na gali!

Lubuskie: Podczas jazdy dostał zawału. Policjant pomógł poszkodowanemu kierowcy

Zaginął Janusz Batóg! Rodzina i policja proszą o pomoc
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE