Lubuskie. Wypadek w tartaku! Listwa utkwiła w ciele kobiety!

2021-10-27 17:51
Tartak
Autor: Pixabay Słońsk w Lubuskiem. W tartaku doszło do niebezpiecznego wypadku. Poszkodowana została 21-letnia kobieta. Zdj. ilustracyjne.

Niebezpieczny wypadek przy pracy w tartaku w miejscowości Słońsk (woj. lubuskie). Do zdarzenia doszło w środę, 27 października. Drewniana listwa wyrzucona z jednego z urządzeń poważnie zraniła 21-letnią kobietę. Została ona przetransportowana śmigłowcem do gorzowskiego szpitala. – Listwa wbiła się w ciało kobiety i utkwiła w nim – relacjonują pracujący na miejscu wypadku strażacy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

Wypadek w tartaku w Słońsku (woj. lubuskie). Strażacy informują, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb w środę, 27 października, przed południem. Na miejsce udali się strażacy, wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Okazało się, że w ciało 21-latki wbiła się listwa, która została wyrzucona z dużą prędkością z wielopiły służącej do cięcia drewna na mniejsze elementy. Listwa przebiła ciało kobiety i w nim utkwiła. Poszkodowana była przytomna – powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie Krzysztof Konopko.

Ratownicy medyczni opatrzyli ranę, a strażacy wraz z lekarzem obcięli listwę z obu stron ciała rannej kobiety, tak by można było ją przetransportować śmigłowcem do szpitala. Jak dodała rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska, stan zdrowia rannej kobiety lekarze oceniają obecnie jako dobry. Jeszcze w środę 21-latka ma przejść operację. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja i Państwowa Inspekcja Pracy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gorzów. Tragiczna śmierć Piotrusia. Ojciec chłopca rozpacza: "To prawie jak stracić siebie"

Sonda
Uważasz, że w zakładach pracy przestrzega się BHP?
Ratownicy zwolnieni z pracy za walkę o podwyżki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE