Międzyrzecz: 11 kilogramów suszu! Pośród marchewek i malin... marihuana [ZDJĘCIA]

2020-09-28 17:19
międzyrzecz marysia w ogrodzie1
Autor: materiały Lubuska Policja W ogrodzie rosło 17 krzewów nielegalnej rośliny.

Emerytka wraz z 36-latkiem wspólnie prowadzili nielegalny biznes. Po usłyszeniu zarzutów, na trzy miesiące trafili do aresztu. Jak twierdzą policjanci sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Od uprawy marihuany, po zbiory, suszenie i pakowanie - całym procesem zajmowała się 62-letnia mieszkanka jednej z wsi w gminie Międzyrzecz. Funkcjonariusze  prowadzili intensywne działania operacyjne i ustalili, że emerytka na swojej posesji hoduje... marihuanę! Gdy mundurowi ją odwiedzili od razu poczuli charakterystyczny zapach.

międzyrzecz marysia  w ogrodzie2
Autor: materiały Lubuska Policja Suszu było aż 11 kilogramów.

W przydomowym ogrodzie wśród dojrzałych pomidorów, malin i marchewek ukryło się 17 krzewy konopi indyjskich. Przeszukano całą posesję i zabezpieczono ponad 11 kilogramów suszu marihuany! Nie brakowało także specjalnego namiotu z oświetleniem, w którym rośliny były hodowane.

międzyrzecz marysia w ogrodzie3
Autor: materiały Lubuska Policja Mundurowi znaleźli także namiot do hodowania marihuany.

Emerytka będzie się tłumaczyć za uprawianie marihuany i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podobnie 36-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, który też został zatrzymany. Obojgu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE