Muzycznie i sportowo. Jak i gdzie spędzić ferie w Gorzowie?

2020-01-19 14:00 Karolina Łopacińska
zima sanki
Autor: pasja1000/pixabay.com W Gorzowie raczej na sankach nie pozjeżdżamy.

Zimowa przerwa zbliża się dużymi krokami. Uczniowie będą odpoczywać od 27 stycznia, przez dwa tygodnie. W mieście przygotowano różne atrakcje, dla tych którzy nigdzie nie wyjadą. Jest w czym wybierać. Listy uczestników się zapełniają.

Gorzowskie placówki przygotowały ciekawe zajęcia. Bezpłatne propozycje w kilku miejscach. Biblioteka wojewódzka zaprasza na cykl "Zimowo, bajkowo, kolorowo" czyli w filiach królować będzie plastyka, baśnie i planszówki. Miejskie Centrum Kultury zorganizowało dwa spektakle – będzie o smoczej legendzie oraz o Jasiu i Małgosi. Z kolei w filharmonii będą bębnić - dzieci jak i dorośli. Zaplanowano kolejne warsztaty z cyklu "Zaplątani w dźwięki". Tym razem uczestnicy będą uwalniać rytm pod okiem fachowców. Z propozycji skorzystają dzieci w wieku od 8 do 12 lat . 

- Poznać będzie można afrykańskie instrumenty – mówi Urszula Śliwińska, rzecznik gorzowskiej filharmonii:

Młodzi gorzowianie spotykać się będą od 3 lutego przez tydzień w godz. od 11 do 13. Na zakończenie 7 lutego wspólny występ. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dorośli pozazdrościli dzieciom dobrej zabawy i poprosili o zajęcia dla nich. W grupie dla dorosłych nie ma już miejsc, ale być może powstanie kolejna. Muzykować będą wieczorami od godz. 18 do 20. Warsztaty poprowadzą członkowie zespołu Foliba.

Z kolei za opłatą Słowianka tradycyjnie proponuje aktywnie spędzić czas- pływanie, jazda na lodzie, kręgle. Podobnie w muzeum. Zaplanowano półkolonie "Z wizytą u faraona" oraz "Karnawał w muzeum". Chętni mogą skorzystać także z Szachowiska. To propozycja klubu Stilon na spędzenia czasu wolnego dla tych, którzy lubią się głowić a przy okazji rywalizować. Gorzowski klub oddaje do dyspozycji miejsce oraz trenerów.

Co przygotowano dla dzieci? Mówi Andrzej Modzelan z Klubu Szachowego Stilon:

Najważniejsze będą jednak szachy czyli nauka, rozgrywki i analizy. Szachowisko ma formę półkolonii. Zajęcia rozpoczynać się będą już o godz. 7 i potrwają do godz. 16. Ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegóły dotyczące ferii w Gorzowie można znaleźć na facebookowych profilach oraz stronach poszczególnych instytucji.