Narkotyki schował pod wycieraczkami! CBŚP udaremniło przemyt z Niderlandów

2022-08-19 12:17

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami NoOSG i KAS udaremnili przemyt narkotyków z Niderlandów. 46-latek przewoził w skrytkach samochodowych 22 kg i 10 litrów zakazanych substancji. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 15 lat. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że przez granicę Polski z Niemcami planowany jest przemyt narkotyków z Niderlandów. Przygotowując się do działań, policjanci nawiązali współpracę z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Zachodniopomorską i Lubuską Krajową Administracją Skarbową. Funkcjonariusze dokładnie zaplanowali, a następnie przeprowadzili akcję zatrzymania podejrzanego.

Czytaj także: Pijany szarżował BMW ulicami Gorzowa! Pieszy odskoczył w ostatniej chwili. Przerażające nagranie!

Kurier wpadł w Świecku. Wszystko wskazuje na to, że 46-latek jadąc citroenem berlingo z Niderlandów przemycił ponad 2 kg kokainy, 14 kg marihuany, ponad kilogram metamfetaminy, 10 litrów płynnej amfetaminy, ponad 3 kg amfetaminy w postaci sypkiej i 2 kg 3-CMC.

Gorzów: CBŚP udaremniło przemyt narkotyków z Niderlandów

Funkcjonariusze ustalają gdzie miały trafić narkotyki, które były ukryte w schowkach pod wycieraczkami za przednimi siedzeniami auta oraz w bagażniku samochodu, w oponie koła zapasowego czy w specjalnej skrytce przewożonego fotela. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli również marihuanę, a także zgrzewarkę, wagę elektroniczną, różnej wielkości torebki z zapięciem strunowym, dwa 10-cio litrowe pojemniki z 95 proc. kwasem siarkowym i 5 litrów 96 proc. alkoholu etylowego. Wszystko zostało zabezpieczone i stanowi obecnie materiał dowodowy w sprawie.

Zobacz także: Rodzina Adama z Żar walczy o uratowanie jego życia. Fatalna diagnoza, a potem szansa na cud!

W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymany 46-latek usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozić mu może kara pozbawienia wolności do 15 lat. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE