Nowe profile i liczba miejsc. Trwa NABÓR do szkół ponadpodstawowych w Gorzowie

2020-06-29 17:08 Kły
gorzów ekonomik1
Autor: Fragles Uczniowie gorzowskiego Ekonomika.

W związku z przesunięciem terminów egzaminów ósmoklasistów z powodu koronawirusa, czas na złożenie dokumentów jest dłuższy. W tym roku lipiec dla uczniów kończących szkoły podstawowe nie będzie typowo wakacyjny.

W Gorzowie elektroniczna rekrutacja ruszyła jeszcze przed egzaminami ósmoklasistów (15.06). Wypełnić formularz i złożyć świadectwo szkolne muszą do 10 lipca. Z kolei wyniki z testów powinni donieść do 4 sierpnia. Dopiero po tym uczniowie dowiedzą się czy i do której szkoły zostali przyjęci.

Absolwentów jest nieco ponad tysiąc, a przygotowanych miejsc dwa razy tyle. Jak informuje Alicja Matkowska z Wydziału Edukacji UM- zapewnionych jest 2100 miejsc, które powinny zabezpieczyć potrzeby młodych gorzowian oraz także mieszkańców spoza Gorzowa.

- W ofercie nauka w siedmiu liceach, ośmiu technikach oraz w siedmiu szkołach branżowych. Są nowe kierunki- blacharz samochodowy, lakiernik samochodowy, monter sieci i urządzeń  telekomunikacyjnych i technik spawalnictwa. Z kolei w najbardziej popularnych liceach nr 1, 2 i 4 będzie po pięć 30-osobowych klas - wyjaśnia Matkowska.

gorzów puszkin
Autor: Fragles I LO cieszy się wzięciem absolwentów klas ósmych.

Jeśli chodzi o szkoły zawodowe- najwięcej klas pierwszych, bo osiem otworzy Elektryk. Po cztery oddziały będą miały: Budowlanka, Ekonomik, Mechanik, ZSTiO oraz Gastronomik.

Rekrutacja odbywa się przez stronę miasta, w zakładce edukacja do 10 lipca. Podanie trzeba wydrukować i zanieść do placówki pierwszego wyboru.  Ogłoszenie list osób przyjętych i nie przyjętych zaplanowano na 19 sierpnia.