Opóźnia się budowa hali widowiskowo - sportowej w Gorzowie

2020-01-15 16:50 MGA
hala sportowa
Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa.

Przetarg dopiero... na wiosnę. Władze Słowianki, odpowiedzialne za inwestycję wciąż pracują nad dokumentacją projektową.

- Doszły jeszcze pewne formalności. Musimy zdobyć pewne dokumenty, które są niezbędne do ogłoszenia przetargu, żeby generalny wykonawca wiedział, że ma całość dokumentacji ze wszystkimi pozwoleniami, uzgodnieniami z gestorami mediów, ciepła, wody, prądu - mówi Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki.

Pierwotnie zarząd spółki zakładał, że ogłoszą przetarg jeszcze pod koniec ubiegłego roku. To niestety się nie udało, ale są już nowe plan.

- Koniec marca, początek kwietnia jest ogłoszenie przetargu na wybór generalnego wykonawcy. Chcielibyśmy w wakacje podpisać umowę tak, żeby na okres sierpnia/września przekazać mu plac budowy - dodaje prezes Słowianki.

Budowali hali - pod warunkiem braku problemów z wyborem głównego wykonawcy - ma ruszyć jesienią. Firma będzie miała dwa lata na zrealizowanie inwestycji. Przypomnijmy - hala widowiskowo-sportowa ma powstać przy basenach Słowianki i będzie mieścić 5 tysięcy widzów. Koszt inwestycji to 60 milionów złotych, z czego 22 miliony to rządowe wsparcie, reszta ma pochodzić z budżetu miasta.