Policja

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał 159 kilometrów na godzinę.

Pięć lat więzienia grozi kierowcy, którego zatrzymali policjanci w okolicach Słubic

2020-11-06 19:19

38-latek pędził w terenie zabudowany prawie 160 kilometrów na godzinę, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mógł być pijany. Nie chciał badań alkomatem, funkcjonariusze czekają na wyniki badań krwi.

Mężczyzna po ulicach Kunowic jechał z prędkością 159 kilometrów. Pościg trwał kilka kilometrów. W tym czasie mężczyzna wykonał kilka bardzo niebezpiecznych manewrów.

Wyprzedzał inne samochody na zakrętach czy na „ podwójnej ciągłej”, zmusił innego kierującego do gwałtownego hamowania. Gdy policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę próbował zamienić się miejscami z pasażerem.

Podczas kontroli policjanci poczuli od niego woń alkoholu, ale kierowca nie chciał zgodzić się na badanie alkomatem.

Czy i ile wypił dowiemy się gdy poznamy wyniki badania jego krwi. 38-latek na razie stracił prawo jazdy, ale stanie także przed sądem.

Policja

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Pirat drogowy może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Mężczyzna będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, liczne wykroczenia drogowe oraz prawdopodobnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór w okolicach Słubic.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE