Gorzów paraolimpijczycy

Autor: Bartek Zborowski Renata Śliwińska.

Po świetnych Mistrzostwach Świata gorzowscy sportowcy celują w olimpijskie medale

2019-11-20 6:00

Gorzowscy paralekkoatleci Startu po udanych występach na Mistrzostwach Świata w Dubaju zaczynają przygotowania do najważniejszej imprezy 4 lecia czyli Igrzysk Paraolimpijskich. Zawodnicy Startu poza czterema medalami wywalczyli na Mistrzostwach aż 5 kwalifikacji olimpijskich do Tokio w 2020 roku. - Kwalifikacji będzie więcej - uważa Zbigniew Lewkowicz, trener Startu Gorzów i kadry Polski.

Na Mistrzostwach Świata nasi lekkoatleci zdobyli trzy srebrne i jeden brązowy medal. Na drugim stopniu podium stawały Faustyna Kotłowska i Renata Śliwińska. Od klubowych koleżanek nie chciał być gorszy kulomiot Startu Lech Stoltman i on również zdobył srebrny medal. Brąz w rzucie dyskiem wywalczyła Faustyna Kotłowska. Gorzowscy paralekkoatleci wywalczyli też 5 przepustek na Paraolimpiade w Tokio w 2020 roku.

Autor: Bartek Zborowski Łukasz Mamczarz medalu nie zdobył - był czwarty - ale wywalczył kwalifikację.

Pewny olimpijskiej kwalifikacji może być także Maciej Lepiato. Dwukrotny złoty medalista Paraolimpiad w Londynie i Rio de Janeiro powinien ją otrzymać za najlepszy tegoroczny rezultat w skoku wzwyż. Zbigniew Lewkowicz, trener naszych lekkoatletów jest pewny, że kwalifikacji będzie więcej. Ma tez już dokładny plan przyszłorocznych przygotowań do startu w Tokio.

Posłuchajcie co Zbigniew Lewkowicz powiedział w Radiu ESKA.

Na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku 12 przedstawicieli Startu Gorzów zdobyło 4 medale.v