Pol'and'Rock Festival dalej w Kostrzynie nad Odrą! Znamy datę kolejnej edycji!

2019-10-08 16:59 Wojciech Hańczuk
Kostrzyn
Autor: mazinio Taki był Pol'and'Rock 2019.

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potwierdził oficjalnie (08.10) miejsce oraz termin przyszłorocznej imprezy. Podczas konferencji w Kostrzynie podał też kilka liczb, które - jak sam stwierdził - są rewelacyjne.

26 edycja Pol'and'Rock Festivalu odbędzie się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 roku. Miejsce imprezy nie zmienia się i WOŚP ponownie zaprosi swoich fanów do Kostrzyna. Pierwsi artyści już podpisują umowy.

- Na razie nie chce zdradzać jakie kapele zagrają, ale światowych gwiazd tutaj nie będzie. One mogą zadeptać festiwal. Przeżywaliśmy to już - powiedział w Radiu ESKA Jerzy Owsiak.

Jerzy Owsiak
Autor: mazinio Konferencja prasowa w Kostrzynie.

Organizatorzy Pol'and'Rock Festiwalu od trzech lat zlecają zewnętrznej firmie badania na temat samej imprezy. Wyniki zostały upublicznione podczas wtorkowej (08.10) konferencji prasowej, która odbyła się w Kostrzynie nad Odrą. Przebadano blisko tysiąc osób, pytano ich o festiwal. Wyniki bardzo ucieszyły Jurka Owsiaka.

- Wnioski jakie można wyciągnąć są rewelacyjne - powiedział w Radiu ESKA Jurek Owsiak.

Jak poinformował Jerzy Owsiak - atrakcyjność innych festiwali według badania tej samej firmy i na takiej samej liczbie respondentów wynosiła ok. 75 %. Według szacunków organizatorów - na tegorocznej imprezy bawiło się ponad 700 tysięcy osób. Podczas festiwalu odbyło się kilkadziesiąt koncertów, były spotkania autorskie i rozmowy.

Przypomnijmy: Pol'and'Rock Festival, wcześniej znany pod nazwą Przystanek Woodstock odbywa się w Kostrzynie nad Odrą nieprzerwanie od 2004 r.