Porzucili pracę za granicą, by włożyć mundury! Niezwykła historia miłości młodych policjantów

2021-03-04 12:41 sch
Nikola Zięba i Patryk Lewera
Autor: Lubuska Policja Nikola Zięba i Patryk Lewera - prywatnie są parą oraz świeżo upieczonymi policjantami KWP Gorzów Wielkopolski.

Posterunkowy Patryk Lewera i posterunkowa Nikola Zięba na początku sierpnia złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że oboje prywatnie są parą, a kilka miesięcy temu rezygnowali z pracy za granicą, bo ich marzeniem była służba w polskiej policji. Oboje przeszli całą procedurę rekrutacyjną i w jednym czasie rozpoczęli służbę.

Nikola Zięba i Patryk Lewera są funkcjonariuszami policji. Co prawda nie mają jeszcze w swoim dorobku interwencji, dzięki którym udało się uratować ludzkie życie, ale ich historia jest na tyle ciekawa, że może być motywacją dla pozostałych młodych osób do wstąpienia w szeregi policji.

Posterunkowa Nikola Zięba i posterunkowy Patryk Lewera mają odpowiednio 21 i 25 lat. Od kilku lat prywatnie są parą. Kilkanaście miesięcy temu postanowili wyjechać za granicę, gdzie razem pracowali. Chociaż na obczyźnie znaleźli drugi dom i ciekawą pracę, wiedzieli, że czegoś im brakuje. Postanowili spróbować zrealizować swoje marzenia z dzieciństwa i pełnić służbę w policji. Po złożeniu dokumentów w ciągu kilku tygodni przeszli całą procedurę rekrutacyjną i oboje zostali młodymi policjantami.

- Co warte podkreślenia udało im się to w jednym czasie, co z ich punktu widzenia było szczególnie ważne. Jak oboje zgodnie podkreślają istniało przecież prawdopodobieństwo, że nie uda się im zaliczyć któregoś z etapów lub uda się to tylko jednemu z nich - czytamy na stronie lubuskiej policji.

Na początku sierpnia razem z 42. innymi młodymi funkcjonariuszami złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Kilka tygodni temu ukończyli szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wonder Woman służy w policji! Piękna policjantka ze Szczytna trudnych akcji się nie boi [GALERIA]

Rzeszów: Policyjna eskorta na porodówkę
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE