Policjanci ze Strzelców Krajeńskich zatrzymali poszukiwanego przestępcę seksualnego

i

Autor: mat. policji Policjanci ze Strzelców Krajeńskich zatrzymali poszukiwanego przestępcę seksualnego

Przestępca seksualny w rękach policji

Poszukiwany przestępca seksualny próbował uciec przez okno. Policjanci okazali się szybsi

2022-09-02 8:53

Policjanci ze Strzelców Krajeńskich (woj. lubuskie) zatrzymali 54-latka poszukiwanego za przestępstwa seksualne. Gdy funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, w którym przebywał mężczyzna, ten wyskoczył przez okno i próbował uciec przez pole. Dzielnicowi okazali się jednak szybsi i jeszcze tego samego dnia 54-latek trafił za kratki.

Policjantom ze Strzelców Krajeńskich (woj. lubuskie) udało się namierzyć i zatrzymać 54-letniego mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa seksualne. 54-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od lipca. W jego zatrzymaniu dużą rolę odegrali dzielnicowi ze Strzelców Krajeńskich, którzy dzięki bardo dobremu rozpoznaniu podległego rejonu ustalili, że 54-latek ukrywa się w jednym z mieszkań na terenie ich gminy.

Gdy policjanci zapukali do drzwi od wytypowanego mieszkania, poszukiwany 54-latek wyskoczył przez okno i puścił się biegiem przez pole. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg i już po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia 54-latek trafił do więzienia, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

- Praca dzielnicowego, to przede wszystkim bliski kontakt z mieszkańcami. Spotkania ze społeczeństwem, realizacja programów profilaktycznych, czy wreszcie pomoc w rozwiązywaniu skomplikowanych i tych pozornie drobniejszych problemów. Nie przez przypadek dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu - podkreśla asp. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. - Dzięki jego pracy możliwe jest również rozwiązanie wielu skomplikowanych spraw kryminalnych, czy namierzenie i zatrzymanie osób poszukiwanych.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Za zabawę w berka z ochroniarzem grozi mu 15 lat więzienia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki