Pościg w Lubuskiem

21-latek w kradzionym porsche staranował radiowóz. Policyjny pościg pod Wschową [ZDJĘCIA]

2022-08-09 12:43

21-letni wrocławianin ukradł w niedzielę (7 sierpnia) w jednej z miejscowości w gminie Wschowa (woj. lubuskie) porsche cayenne warte 120 tys. zł. Uciekając przed policją celowo zderzył się czołowo z nieoznakowanym radiowozem, po czym próbował jeszcze uciekać pieszo. Jak się okazało, był pijany i pod wpływem środków odurzających. 21-latek trafił do policyjnej celi, a rozbite porsche wróci do prawowitego właściciela.

W niedzielę (7 sierpnia) w jednej z miejscowości w gminie Wschowa doszło do kradzieży wartego 120 tys. zł samochodu porsche cayenne. O kradzieży zostały poinformowane wszystkie okoliczne patrole. Wkrótce też wschowscy kryminalni zauważyli skradziony samochód na polnej drodze w gminie Sława. Poruszający się nieoznakowanym radiowozem policjanci postanowili natychmiast zatrzymać siedzącego za kierownicą porsche mężczyznę. Ten jednak nie zamierzał się poddać i z impetem wjechał w policyjny samochód. Na skutek czołowego zderzenia oba pojazdy zostały dość mocno uszkodzone.

Mimo beznadziejnej sytuacji, kierowca porsche podjął jeszcze jedną próbę ucieczki - wyskoczył z rozbitego auta i zaczął biec w stronę pobliskiego lasu. Policjanci okazali się jednak szybsi i po chwili mężczyzna był już w ich rękach. Jak się okazało, skradzionym porsche uciekał 21-letni mieszkaniec Wrocławia.

- Zatrzymany 21-latek został przebadany i okazało się, że znajduje się pod działaniem alkoholu i środków odurzających - poinformowała asp. Wioleta Dąbska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. - Warte prawie 120 tys. zł porsche przetransportowano na policyjny parking. Obecnie trwają czynności majce wyjaśnić wszystkie okoliczności niedzielnego zdarzenia.

21-latek podejrzany o kradzież porsche stanie przed sądem, a skradziony pojazd wróci do prawowitego właściciela.

To już kolejny w tym roku luksusowy pojazd odzyskany przez wschowskich policjantów. W marcu odzyskali oni dwa samochody BMW X6 skradzione na terenie Niemiec. W jednym z tych przypadków próba zatrzymania kierowcy skradzionego auta zakończyła się dramatycznym pościgiem, w którym dachował przypadkowy kierowca.

Sonda
Skradziono ci kiedyś auto?
Dramatyczny pościg ulicami Zielonej Góry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE