39-latek próbował uciec policjantom na motorowerze

i

Autor: mat. policji 39-latek próbował uciec policjantom na motorowerze

Policyjny pościg

39-latek próbował uciec policjantom na motorowerze. Miał sporo na sumieniu

2022-08-05 13:13

Leśnymi i polnymi drogami pędził 39-latek na motorowerze, próbując zgubić ścigających go policjantów. Nic mu to jednak nie dało i po pieszym pościgu został zatrzymany. Jak się okazało, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie był to jednak koniec jego przewinień.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki podczas patrolu w Brzeźnicy (woj. lubuskie) zwrócili uwagę na motorowerzystę, którego styl jazdy wzbudzał podejrzenie, że może on być pijany. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Jadący motorowerem mężczyzna zignorował jednak ich sygnały i zaczął uciekać. Chcąc zgubić pościg motorowerzysta zjechał w pewnym momencie w leśną drogę. Widząc jednak, że policjanci cały czas są tuż za nim, wjechał na pole.

W tym momencie funkcjonariusze postanowili się rozdzielić. Jeden z policjantów wyskoczył z samochodu i pobiegł w kierunku, w którym oddalał się motorowerzysta, drugi z kolei przyspieszył i zablokował mu drogę. Uciekinier, widząc radiowóz, zawrócił. Nie spodziewał się jednak, że już po chwili zostanie zatrzymany przez policjanta, który pobiegł za nim pieszo.

Jak się okazało, zatrzymany 39-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wkrótce wyszło też na jaw, ze mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

O dalszym losie 39-latka zdecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz naruszenie zakazu sądowego grozi mu nawet 5 lat więzienia.

39-latek próbował uciec policjantom na motorowerze

i

Autor: mat. policji 39-latek próbował uciec policjantom na motorowerze
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Dachowanie audi pijanego kierowcy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE