Policyjny pościg za kierowcą citroena

i

Autor: mat. policji Krośnieńscy policjanci zatrzymali po pościgu 28-letniego kierowcę citroena

Lubuskie

Ukradł paliwo i uciekał przed policją. 28-latek może trafić na 15 lat do więzienia

2022-07-29 10:22

Prokuratora skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi, który 21 marca ukradł paliwo ze stacji benzynowej w Krośnie Odrzańskim (woj. lubuskie), po czym nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W czasie ucieczki 28-latek, który kierował autem mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, zderzył się czołowo z przypadkowym samochodem.

21 marca 28-letni kierowca citroena zatankował paliwo na stacji benzynowej w Krośnie Odrzańskim, po czym odjechał bez płacenia w kierunku Świebodzina. Informacja o kradzieży została przekazana do okolicznych patroli i już wkrótce citroen berlingo z dwiema różnymi tablicami rejestracyjnymi został zauważony przez policjantów w Radnicy. Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, jednak mężczyzna ich zignorował i zaczął uciekać w kierunku Sycowic. Szaleńcza jazda skończyła się wypadkiem –28-latek zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka audi. Mimo że rozbity samochód nie nadawał się do dalszej jazdy, mężczyzna nie zamierzał się poddać - porzucił auto i rzucił się biegiem w stronę najbliższych zabudowań. Szybko został jednak dogoniony i zatrzymany.

- Podczas przeszukania citroena, policjanci znaleźli w aucie różnego rodzaju narkotyki, które po zabezpieczeniu i poddaniu wstępnym testom, przesłane zostały do dalszych badań laboratoryjnych. Otrzymane wyniki badań potwierdziły, że są to substancje psychotropowe oraz środki odurzające, których posiadanie jest zabronione - poinformowała kom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. - Ponadto ustalono, że mężczyzna ma sądowy dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tuż po zatrzymaniu 28-latek został tymczasowo aresztowany i do chwili obecnej przebywa w areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przesłanie do sądu aktu oskarżenia. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za kradzież paliwa o wartości ponad 1300 zł, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków, przy czym za ten czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?
Dramatyczny pościg ulicami Zielonej Góry