Lubuskie

Policjanci z dronem polowali na kierowców. Posypały się mandaty [WIDEO]

2022-07-28 12:26

Wystarczyły 3 godziny, by zielonogórscy policjanci ujawnili przy pomocy drona aż 42 wykroczenia kierowców w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zdecydowane większość z nich dotyczyła niezatrzymania się przed znakiem „STOP”. Przyłapani na gorącym uczynku kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 300 zł i otrzymali po 2 punkty karne.

We wtorek (26 lipca) zielonogórscy policjanci postanowili sprawdzić, jak zachowują się kierowcy przed znakami „STOP” w Nowogrodzie Bobrzańskim. Sygnały, że kierujący nagminnie lekceważą znaki ustawione przy ruchliwej drodze krajowej nr 27 docierały do funkcjonariuszy już od jakiegoś czasu. Przeprowadzona z wykorzystaniem policyjnego drona akcja tylko potwierdziła te doniesienia.

Wystarczyły 3 godziny, by policyjny dron zarejestrował 42 wykroczenia kierowców. Aż 33 z nich dotyczyły niezatrzymania się przed znakiem „STOP”. Przyłapani na gorącym uczynku kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 zł i otrzymali po 2 punkty karne.

- Jak niebezpieczne może być lekceważenie znaku "STOP" pokazały dwa ostatnie zdarzenia z Zielonej Góry i Dąbrówki Wielkopolskiej - przypomina podinsp. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - W Zielonej Górze kierująca nie zatrzymała się przed niestrzeżonym przejazdem i wjechała pod pociąg. Samochód został zniszczony a kierująca odwieziona do szpitala z obrażeniami. W Dąbrówce Wielkopolskiej natomiast doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący samochodem osobowym wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod szynobus. Niestety w tym wypadku śmierć poniosły aż 3 osoby podróżujące tym samochodem.

Sonda
Zatrzymujesz się przed przejazdem kolejowym?
Bydgoscy kierowcy w oku policyjnego drona! Posypały się mandaty