Kosz Gorzów

Autor: mazinio Copper była najskuteczniejszą zawodniczką ligi. Czy jeszcze zagra w Gorzowie?

Rosjanki za mocne - gorzowskie koszykarki przegrywają i odpadają z rozgrywek EuroCup

2020-01-09 16:34

Kluczowa okazała się fatalna trzecia kwarta w wykonaniu akademiczek. Zawodniczki InwestInTheWest Enea przegrały w Krasnojarsku z Jenisejem 77 do 93. Akademiczki miały trudne zadanie bo w Rosji musiały wygrać - w pierwszym meczu pokonały rywalki tylko jednym punktem.

Nie udało się i nie pomógł nawet debiut w naszej drużynie amerykańskiej rozgrywającej Jasmin Thomas, która w czwartkowym meczu rzuciła 18 punktów. Początek spotkania był wyrównany, a akademiczki mimo tego, że raziły nieskutecznością to do przerwy przegrywały różnicą ośmiu punktów - 35:43. W trzeciej kwarcie niemoc strzelecka wicemistrzyń Polski tylko się pogłębiła i gorzowianki przegrały ten fragment gry aż 13 do 30. Zryw w ostatniej kwarcie ostatecznie pozwolił jedynie zniwelować straty do 16 punktów.

Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego będą musiały teraz skupić się na rozgrywkach ligowych. Nasz zespól walczy o miejsce w pierwszej czwórce ligi przed fazą play-off. Kolejny mecz już w najbliższy weekend.