Lubuskie

Rozkręcali na części kradzione motocykle. Kolejna „dziupla” w Lubuskiem zlikwidowana

2022-07-27 7:21

W ciągu zaledwie tygodnia sulęcińscy policjanci zlikwidowali dwie „dziuple”, w których były rozbierane na części motocykle skradzione w Niemczech. Obie „dziuple” znajdowały się na terenie gminy Torzym, a łączną wartość odnalezionych motocykli oszacowano na ponad pół miliona złotych. Czterech zatrzymanych na gorącym uczynku mężczyzn zostało aresztowanych.

Pierwszą „dziuplę” z kradzionymi motocyklami sulęcińscy policjanci zlikwidowali 14 lipca. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 19 oraz 22 lat i odzyskali skradzione na terenie Niemiec motocykle o wartości 240 tys. zł. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj: Policjanci odzyskali skradzione motocykle warte ćwierć miliona złotych

Zaledwie kilka dni później funkcjonariusze z Sulęcina zlikwidowali kolejną „dziuplę”, podobnie jak poprzednia, zlokalizowaną na terenie gminy Torzym. W piątek (22 lipca) policjanci pojawili się na terenie jednej z prywatnych posesji, gdzie kompletnie zaskoczyli dwóch mężczyzn rozbierających akurat na części motocykle. W pomieszczeniach gospodarczych mundurowi znaleźli motocykle takich marek jak Harley Davidson, Yamaha, Ducati oraz KTM. Jak się okazało, wszystkie pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec. Ich łączną wartość oszacowano na 305 tys. zł.

- Odzyskane motocykle niebawem wrócą do prawowitych właścicieli - zapowiada sierż. szt. Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Dwaj mężczyźni w wieku 22 i 39 lat zostali zatrzymani i trafili za kratki. Obaj usłyszeli zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi im nawet 10 lat więzienia. Podejrzani przyznali się do winy i decyzją sądu zostali aresztowani tymczasowo na 2 miesiące.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Dobczyce. Młody Ukrainiec uciekał przed policją. Nie miał prawa kierować motocyklem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki