konkurs słoik

i

Autor: Fragles Jabłka i dynie będą królować w Gorzowie.

Skosztuj i oceń przepisy na Gorzowski Słoik Jabłkowy [AUDIO]

2019-10-24 19:12

Szarlotka w słoiku, dynie i chryzantemy na gorzowskim Zawarciu. W piątkowe przedpołudnie (25.10) będzie się działo na ryneczku przy ul. Jerzego w Gorzowie. Odbędzie się finał konkursu oraz festiwal warzywno- kwiatowy przygotowany przez GRH.

Na wytrawnie i na słodko – 17 przepisów z jabłkiem wpłynęło na gorzowski konkurs. Pomysły oceniają znani gorzowscy kucharze. Najlepsze trzy zostaną przygotowane, a ich walory smakowe ocenią fachowcy oraz mieszkańcy. Zwycięzca otrzyma szybkowar.

- Dostaliśmy ciekawe propozycje - uważa Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji UM:

Kucharze: Dawid Szkudlarek, Paweł Salamon i Łukasz Konik wybiorą najlepsze trzy propozycje. W piątek podwiną rękawy i je przygotują, a gorzowianie spróbują. Zwycięzca zostanie wybrany wspólnie. Jego przepis będzie potrawą promocyjną Gorzowa. Jej produkcja zostanie zlecona lokalnemu producentowi. Takie słoiczki trafią do turystów, gości oraz mieszkańców.

Finał konkursu "Gorzowski Słoik Jabłkowy" w piątek o godz. 9 na ryneczku za Wartą. Gotowanie potrwa około półtorej godziny. W tym czasie trwać będzie Festiwal Dyni i Chryzantemy.

chryzantemy

i

Autor: adonyig/pixabay.com Chryzantemy mają piękne barwy.

- To takie jesienne perełki. Dynie wykorzystywane są w kuchni, ale także przystrajamy domy. Z kolei chryzantemy zyskały drugie oblicze. Pojawiają się nie tylko na cmentarzach, ale także w przydomowych ogrodach - uważa Żaneta Sawicka z Gorzowskiego Rynku Hurtowego, organizator.

Dla producentów dyni i chryzantem przygotowane zostaną dodatkowe stoiska. GRH chce organizować podobne wydarzenia w przyszłości, przy okazji kolejnych pór roku. Festiwal na rynku przy Jerzego od godziny 7 do 13.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE