Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira. Grozi mu nawet 30 tys. zł kary! [WIDEO]

2022-01-27 14:11
Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tir
Autor: mat. policji

Nawet 30 tys. zł grzywny grozi 60-letniemu kierowcy tira, który wyprzedzał inne ciężarówki na wzniesieniu i linii ciągłej. Wyprzedzanie w tym miejscu przez ogromną ciężarówka mogło skończyć się tragedią. Cały manewr nagrali jadący za tirem policjanci.

Skrajnie niebezpieczną sytuację sprokurował w środę (26 stycznia) 60-letni kierowca tira, jadący drogą krajową nr 22 w rejonie Strzelców Krajeńskich. Siedzący za kierownicą ogromnego pojazdu mężczyzna postanowił wyprzedzić inną ciężarówkę. Zrobił to jednak w miejscu najmniej do tego odpowiednim - na wzniesieniu i linii ciągłej. Ogromny pojazd przez dłuższy czas jechał lewą stroną jezdni, ukryty przed wzrokiem kierowców nadjeżdżających z przeciwka za wzniesieniem. Gdyby w tym momencie z przeciwnej strony nadjechał inny pojazd, mogłoby dojść do tragedii – jego kierowca nie miałby bowiem ani czasu na hamowanie, ani miejsca na ucieczkę.

ZOBACZ TEŻ: Sceny jak z filmu akcji! Mieli eskortować transport szczepionek, a ruszyli w pościg za złodziejem

Na szczęście tym razem do tragedii nie doszło. Świadkiem niebezpiecznego manewru kierowcy tira byli policjanci ze strzeleckiej drogówki, jadący za nim w nieoznakowanym radiowozie. Funkcjonariusze nie tylko zarejestrowali całą sytuację na nagraniu, ale zatrzymali też natychmiast kierowcę ciężarówki do kontroli.

- 60-latek, który siedział za kierownicą ciężarówki, był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych - poinformował asp. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. - Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie spowodował kierowca, policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali sprawę do sądu.

Teraz kierowcy tira grozi grzywna w wysokości do 30 tys. zł.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE