Spacerem przez poligon. Kto wybuduje Trasę 7 Wzgórz w Gorzowie?

2020-09-15 23:11 Kły
gorzów trasa siedmiu1
Autor: mz Tędy będzie szła trasa.

Kolejny przetarg został ogłoszony na zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Wykonawcy mogą zapoznać się z tematem na stronie miasta w Biuletynie Informacji Publicznej. Trasa będzie miała ciekawe wyposażenie. Jakie?

Ścieżka pieszo-rowerowa ma być atrakcyjna dla młodzieży, seniorów, rodzin oraz lubiących aktywność, a także młodych mam. Na jej całej długości od ul. Bazaltowej przez były poligon do Słowiańskiej pojawią się ławki, ławostoły, tablice edukacyjne i kosze na śmieci.

Będą także dwie wiaty rekreacyjne oraz specjalne miejsca dla karmiących matek, które skorzystają na przykład z przewijaków dla maluchów. Dzieci będą miały się gdzie bawić- place zabaw zostaną wybudowane przy Bazaltowej, w parku Słowiańskim oraz przy Błotnej.

gorzów trasa 7
Autor: mz Trasa rozpocznie się przy skrzyżowaniu Bazaltowej z Kwarcową.

To wszystko ma powstać jeszcze w tym roku. Gorzowski magistrat czeka na oferty. Termin mija 30 września. Inwestycję wyceniono na ponad pół miliona złotych.

Przypomnijmy- chodzi o pomysł z Budżetu Obywatelskiego 2020. Głosowało na niego ponad 2,5 tysiąca gorzowian. Projekt zgłoszony był w  w kategorii ogólnomiejskiej.