Sterroryzował nożem pracowników stacji benzynowej. W ustaleniu napastnika pomógł rower

i

Autor: Lubuska Policja, gk Sterroryzował nożem pracowników stacji benzynowej. W ustaleniu napastnika pomógł rower

Ile mu grozi?

Sterroryzował nożem pracowników stacji benzynowej. W ustaleniu napastnika pomógł rower

2023-01-17 18:11

Zamaskowany mężczyzna wszedł na stację paliw, sterroryzował pracowników nożem, zabrał pieniądze i uciekł. Nie nacieszył się jednak długo ani łupem, ani wolnością, mimo iż policjanci nie mieli zbyt wielu informacji dotyczących sprawcy. 21-latek z Witnicy (woj. lubuskie) szybko wpadł w ręce stróżów prawa m.in. dzięki rowerowi, którym się poruszał. Wkrótce odpowie za rozbój z użyciem noża, za co grozi mu nawet wieloletnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, na stacji paliw w Białczu. Późnym wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie. Zamaskowany mężczyzna wszedł do budynku z nożem, sterroryzował pracowników, zabrał pieniądze i uciekł w nieznanym kierunku.

- Na miejscu przestępstwa pracowali śledczy, by zebrać niezbędne dowody - mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji. - Policjanci służb kryminalnych starali się ustalić tożsamość podejrzanego. Informacji nie było zbyt wiele, a działań nie ułatwiał tylko ogólny opis sprawcy. Przez kolejne godziny funkcjonariusze szukali śladów, które pomogłyby dotrzeć do podejrzanego.

Podczas działań policjanci odnaleźli porzucony w Witnicy rower, który został wcześniej skradziony i wykorzystany przez sprawcę napadu. W tej sprawie istotne było doświadczenie i znajomość Witnicy przez dzielnicowego i kryminalnego z komisariatu. Mimo braku szczegółowych informacji, funkcjonariusze celnie wytypowali podejrzanego o rozbój. Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka na terenie Witnicy.

Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut rozboju z użyciem noża. 20-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

Sterroryzował nożem pracowników stacji benzynowej. W ustaleniu napastnika pomógł rower

i

Autor: Lubuska Policja Sterroryzował nożem pracowników stacji benzynowej. W ustaleniu napastnika pomógł rower
Sonda
Czy zostaliście kiedyś napadnięci?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki