Światowe gwiazdy na Pol'and'Rock Festwial w Kostrzynie! Kto wystąpi?

2019-08-01 6:30
ziggy marley
Autor: Jay West Ziggy Marley zagra po raz pierwszy w Polsce.

Szykuje się muzyczna uczta dla fanów różnych brzmień. Tak jest w sumie od 25 lat trwania kostrzyńskiego festiwalu. Imprezowicze przybywają nad Odrę, by do niedzielnego poranka (4.08) bawić się na bezpłatnych koncertach zespołów znanych na całym świecie. Niektóre gwiazdy wystąpią w Polsce po raz pierwszy.

25 edycję rozpocznie Ziggy Marley. Najstarszy syn Boba Marleya po raz pierwszy wystąpi w Polsce i to na Ziemi Lubuskiej. W czwartek (1.08) tuż pod odgwizdaniu festiwalu – o godz. 15.20. Ziggy Marley ma na koncie siedem płyt, nagrody Grammy i liczne grono fanów. Od 16 lat rozwija swoją solową karierę, najlepiej czuje się w rytmach roots reggae. W 1,5 godzinnym koncercie zagra publiczności swoje najlepsze utwory.

Na Dużej Scenie pojawi się także brytyjski The Adicts grający klasyczny punk rock już 40 lat. Ich teksty są nadal świeże o czym świadczy ich ostatnia płyta. Utwory właśnie z niej usłyszy kostrzyńska publiczność. Występ o godz. 18.20. Następnie zagra Gogol Bordello, twórcy wybuchowej mieszanki wschodnioeuropejskich dźwięków. Kapela składa się z muzyków różnych narodowości. Pojawi się także rockowy Happysad czy heavy metalowy Avatar. Na zakończenie około godz. 2.00 mocne uderzenie australijskiego Parkway Drive.

zawialow
Autor: Serecki/wikipedia.org Daria Zawiałow pojawi się Małej Scenie.

Na Małej Scenie też będzie się działo. Ruszy ona od godz.16. Ciekawie zapowiada się występ zespołu Carrantuohill z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Krzesimira Dębskiego. Będzie to irlandzki folk i muzyka filmowa. Start o godz. 21.30. Późnym wieczorem (g. 23) "Szarówka"- na pewno swój ostatni hit zaśpiewa Daria Zawiałow. Wokalistka podbija polski muzyczny rynek. Na scenie jest żywiołowa i energetyczna.

W kolejnych dniach nie zabraknie hitów. Zagrają m.in Krzysztof Zalewski, Acid Drinkers, Skunk Anansie, Kult czy Tulia, Sindey Polak i Gooral. Pol'and'Rock Festiwal potrwa do niedzielnego poranka (4.08).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE