Dożynki

i

Autor: Dariusz Dutkiewicz Deszcz nie przeszkodził w świętowaniu.

Świętowali w strugach tak wyczekiwanego deszczu

2019-09-09 14:25

O tym, że historia lubi się powtarzać przekonali się organizatorzy dożynek gminnych na Ziemi Międzyrzeckiej. W ub. roku po suchym lecie zaczęło wreszcie padać, kiedy rozpoczynały się dożynki w Wyszanowie. Teraz, po katastrofalnej suszy zaczęło wreszcie padać, kiedy rozkładano wieńce przed kościołem w Kalsku.

Ale, że międzyrzeccy rolnicy z cukru nie są, najpierw ze spokojem i godnością odprawiono ceremoniał dożynkowy, a później przyszedł czas na zabawę, w której nawet przelotne, ale konkretne opady nie przeszkodziły. Jeżeli chodzi o część oficjalną, to podczas mszy świętej szczególną uwagę przykuwały zasiadające w pierwszych rzędach panie z zespołu Nietoperzanki z Nietoperka. Na barwnych strojach zamieściły bardzo oryginalne logo zespołu, a jakże, nietoperze.

Dożynki

i

Autor: Dariusz Dutkiewicz Nietoperze też śpiewają.

Oczywiście, szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs wieńców dożynkowych. Pani Ewie Sobolewskiej z Bobowicka najbardziej podobał się wieniec z jej wsi. Z czym nie zgadzał się Rafał Kozdra sołtys wsi Święty Wojciech, który hołubił oryginalny wieniec oczywiście wykonany w Świętym Wojciechu. Ostatecznie jury uznało, że najpiękniejszy jest wieniec gospodarzy, a żeby uznać trud włożony w wykonanie wszystkich dożynkowych arcydzieł, pozostałe zdobyły drugie miejsce.

Dożynki

i

Autor: Dariusz Dutkiewicz Jak wam się podobają dożynkowe wieńce.

Jeżeli ktoś miałby wątpliwości z czego słynie jeżeli chodzi o występy artystyczne Ziemia Międzyrzecka, to wystarczyło popatrzeć na scenę, aby zadziwić się, że w gminie jest aż tylu artystów i artystek specjalizujących się w występach folklorystycznych. I tak trzymać, bo jak widać było nie samym zbożem międzyrzecka wieś stoi.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki