Syryjczyk z polskim obywatelstwem próbował przemycić przez granicę trzech Egipcjan

i

Autor: Straż Graniczna

Syryjczyk z polskim obywatelstwem próbował przemycić przez granicę trzech Egipcjan

2022-03-22 14:29

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali trzech obywateli Egiptu, którzy nielegalnie wjechali do Polski z Białorusi i próbowali przedostać się do Niemiec. Przez granicę miał ich przewieźć Syryjczyk z polskim obywatelstwem. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli dwa pistolety i narkotyki.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali kilku cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką. Samochodem osobowym na polskich numerach rejestracyjnych, który strażnicy graniczni wytypowali do kontroli, kierował pochodzący z Syrii 44-latek. Mężczyzna od 6 lat posiada polskie obywatelstwo, więc on sam granicę mógł przekroczyć. Tego samego nie można było jednak powiedzieć o jego pasażerach.

ZOBACZ TEŻ: Autobus odjechał, a uchodźcy z Ukrainy zostali na parkingu. Z pomocą przyszli im policjanci

W samochodzie, oprócz kierowcy, podróżowało bowiem trzech obywateli Egiptu. Jak ustalili funkcjonariusze, trzej mężczyźni w wieku od 21 do 28 lat, dostali się nielegalnie na terytorium Polski z Białorusi. Świadczyły o tym ich paszporty, w których zamieszczone zostały białoruskie wizy oraz odbitki stempli kontrolerskich potwierdzające legalny wjazd na terytorium Białorusi.

Kierowca oraz pasażerowie zostali zatrzymani. Ponadto podczas przeszukania samochodu i rzeczy osobistych kierowcy, funkcjonariusze znaleźli pistolet hukowy i pistolet pneumatyczny oraz 3 woreczki z amfetaminą.

44-letni kierowca odpowie teraz za pomaganie obywatelom Egiptu w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz za przewóz narkotyków. Egipcjanie natomiast odpowiedzą za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom i bez wymaganych dokumentów. Obecnie z zatrzymanymi mężczyznami prowadzone są dalsze czynności procesowe z udziałem tłumacza.

Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
Dramatyczny pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE