Szpital w Słubicach apeluje o pomoc

i

Autor: Pixabay Szpital w Słubicach apeluje o pomoc

Szpital w Słubicach apeluje o pomoc: Pacjenci potrzebują wszystkiego, nawet bielizny

2020-11-03 12:05

Szpital w Słubicach apeluje o pomoc. Jak mówi w rozmowie z tvn24.pl dyrektor placówki, na zamianę szpitala w covidowy mieli pięć dni. W lecznicy brakuje sprzętu, a z obecnej kadry pracować może jedynie co trzecia osoba.

Szpital w Słubicach prosi mieszkańców o pomoc

Szpital powiatowy im. Zbigniewa Religi w Słubicach od 29 października (czwartek) działa jako szpital dla pacjentów chorych na koronawirusa. Stało się tak po decyzji wojewody lubuskiego. Zgodnie z nią placówka powinna móc przyjąć 115 pacjentów. Jak mówi w rozmowie z tvn24.pl doktor Sybilla Brzozowska-Mańkowska ze w słubickiego szpitala nie jest to realne, gdyż obecnie stać ich w tej chwili na zajmowanie się 40 pacjentami przy pracy "na pełnych obrotach".

To nie są jedyne trudności, z którymi muszą zmierzyć się medycy ze słubickiego szpitala. Z informacji przekazanych przez dr Sybillę Brzozowską-Mańkowską wynika, że obecnie w placówce personel pracuje w okrojonym składzie, w okolicach 30 procent. Część zatrudnionych osób jest chorych na COVID-19, część trafiła na kwarantannę, a część pracowników nie przedłużyła umów, bo są już w wieku emerytalnym.

W rozmowie z tvn24.pl Łukasz Kaczmarek, prezes szpitala powiatowego im. Zbigniewa Religi w Słubicach powiedział:

"- Mieliśmy tylko pięć dni, żeby się na to przygotować. Pomimo, że walczyliśmy do samego końca i próbowaliśmy przekonać służby wojewody, że chcemy pozostać szpitalem "czystym". Z różnych powodów nie udało nam się tego dokonać. Potrzebujemy pomocy w zasadzie wszelkiego rodzaju."

Szpital w Słubicach apeluje o pomoc: Pacjenci potrzebują wszystkiego, nawet bielizny

Szpital w Słubicach prosi o pomoc i wsparcie.

Doktor Sybilla Brzozowska-Mańkowska nie ukrywa, że szpital w Słubicach potrzebuje pomoc i wsparcia. Pacjenci, którzy trafiają do placówki często mają ze sobą tylko to, w czym przyjechali: piżamę, kapcie, szlafrok, czy sweter. Jeśli nie maja nikogo, kto mógłby im dostarczyć rzeczy, to nie mają nawet bielizny na zmianę, czy środków higieny osobistej. Często są to osoby przywożone z oddalonych miejscowości, a ich bliscy trafiają na kwarantanny. Dlatego medycy apelują o pomoc.

- Każda rzecz, która umiliłaby takim pacjentom życie: czy to bielizna jednorazowa czy środki ochrony osobistej a nawet takie drobne rzeczy jak chusteczki, mydło, szampon czy cokolwiek czym ten pacjent mógłby po prostu odświeżyć się i poczuć lepiej, jest dla nas na wagę złota – powiedziała w rozmowie z tvn24.pl dr Brzozowska-Mańkowska.

Szpital powiatowy im. Zbigniewa Religi w Słubicach

Szpital powiatowy

im. Zbigniewa Religi w Słubicach

Nadodrzańska 6,

69-100 Słubice

Telefon: 95 758 20 71

Chory na koronawirusa nagrał film jak wygląda jego choroba. Dramatyczny apel