Lubuskie/ 38-latek zatrzymany w związku ze śmiercią mieszkańca Kostrzyna nad Odrą

i

Autor: Shutterstock Lubuskie. 38-latek zatrzymany w związku ze śmiercią mieszkańca Kostrzyna nad Odrą

Tajemnicze zabójstwo w Kostrzynie. Odebrał mu życie w niedzielny wieczór?

2022-04-25 15:48

Tajemnicze zabójstwo w Kostrzynie nad Odrą. W poniedziałek rano, w jednym z mieszkań na terenie miasta znaleziono zwłoki 63-latka. Policję zaalarmowali zaniepokojeni sąsiedzi. Czuli, że coś jest nie tak. Ich podejrzenia okazały się prawdziwe. Kto i dlaczego targnął się na życie mężczyzny? Śledczy od razu rozpoczęli śledztwo. Podejrzany został zatrzymany. To znajomy ofiary? Jaki był motyw tej bandyckiej zbrodni?

Intuicja nie zawiodła sąsiadów. – Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze znaleźli 63-latka leżącego na podłodze, były też na niej ślady krwi – relacjonują mundurowi. Mężczyzna nie żył i wszystko wskazywało na to, że to nie była śmierć naturalna ani nieszczęśliwy wypadek. W Kostrzynie nad Odrą w niedzielny (24.04) wieczór doszło do potwornej zbrodni. Dlaczego ktoś zamordował 63-latka? Odpowiedzi szukają śledczy. Zatrzymali już znajomego ofiary, który – jak podejrzewa policja – może mieć związek z morderstwem. To on zabił?

Zatrzymany mężczyzna jest znacznie młodszy od zamordowanego mężczyzny. Ma 38-lat i też jest mieszkańcem Kostrzyna. Co nim kierowało, że w niedzielny wieczór popełnił taką zbrodnię?

Ciało zamordowanego 63-latka znaleziono w poniedziałek rano, ale do zabójstwa – jak ustalili śledczy – miało dojść poprzedniego dnia wieczorem.

Zatrzymany 38-latek też jest mieszkańcem Kostrzyna i znał zmarłego. Jak ustalono, w niedzielę wieczorem był u niego w mieszkaniu. Prawdopodobnie wówczas doszło do zabójstwa, którego okoliczności są teraz ustalane – informuje rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, cytowany przez PAP.

Niedługo z zatrzymanym zostaną przeprowadzone pierwsze czynności procesowe, a bezpośrednią przyczynę zgonu 63-latka ma ustalić zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok.

Zobacz też: Biegali i zjeżdżali po przęśle wiaduktu nad S3! Igrali z życiem

Express Biedrzyckiej 25.04 (gen. Mieczysław Cieniuch, Krzysztof Gawkowski, Andrzej Byrt) Sedno Sprawy: Katarzyna Lubnauer

Martwy mężczyzna został znaleziony przez policjantów w poniedziałek nad ranem po zgłoszeniu od zaniepokojonych sąsiadów, którzy nie mieli z nim kontaktu, mimo że w mieszkaniu całą noc było włączone światło. Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze znaleźli 63-latka leżącego na podłodze, były też na niej ślady krwi.

Dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratora jeszcze w trakcie prowadzonych na miejscu oględzin został wytypowany i zatrzymany mężczyzna mogący mieć związek ze śmiercią 63-latka – dodaje Maludy.

Na obecnym etapie śledczy nie podają szerszych szczegółów dotychczas poczynionych ustaleń w tej sprawie. Nie wiemy, co było narzędziem zbrodni, nie znamy też motywu zabójcy. W tej sprawie wciąż wiele jest pytań, a odpowiedzi na nie ma przynieść trwające śledztwo policji i prokuratury. Za zabójstwo sprawcy tej zbrodni może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE