Tragedia nad wodą w Karninie pod Gorzowem. Nie żyje 21-latek

2019-08-12 11:00 Karolina Łopacińska
karnin pomost
Autor: Fragles Akwen w Karninie jest licznie odwiedzany przez gorzowian.

Mężczyzna topił się w akwenie w niedzielny wieczór (11.08). Wyciągnęli go plażowicze, zaczęli go reanimować. Do akcji dołączyli strażacy i ratownicy. Udało się mu przywrócić tętno. Chłopak trafił do szpitala w Gorzowie. Niestety w nocy zmarł. Nad wodą trzeba być bardzo ostrożnym.

Strażacy otrzymali zgłoszenie w niedzielę około godz.19, że 21-latek nagle zniknął pod wodą. Gdy zjawili się na miejscu, mężczyzna leżał na piasku i był reanimowany przez plażowiczów.

- Chłopak nie wykazywał funkcji życiowych. Użyliśmy defibrylatora, reanimowaliśmy go wraz z medykami około 40 minut. Udało mu się przywrócić tętno. Pogotowie zabrało go do gorzowskiego szpitala – opowiada Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

jeziora poli
Autor: materiały Lubuska Policja Policjanci kontrolują podgorzowskie jeziora.

W nocy niestety 21-latek zmarł. Przypomnijmy- to drugie podobne zdarzenie w Karninie pod Gorzowem. Kilkanaście dni temu topiła się 12-latka, którą uratował policjant po służbie. Mundurowi apelują o ostrożność nad wodą. Akwen w Karninie jest specyficzny- za pomostem w kilku miejscach jest płytko po kostki, a krok dalej jest głębia.