Tropikalne upały w Lubuskiem

i

Autor: pixabay.com Tropikalne upały w Lubuskiem

Ostrzeżenie pogodowe

Tropikalne upały w Lubuskiem. IMGW ogłasza pomarańczowy alert pogodowy

2022-08-03 7:47

Nad województwo lubuskie nadciąga kolejna fala upałów. W najbliższych dniach temperatura znacznie przekroczy 30 stopni, a w nocy będzie się utrzymywać powyżej 20 stopni. Od środy (3 sierpnia) w całym regionie obowiązuje ostrzeżenie pogodowe II stopnia przed upałami.

IMGW ostrzega przed upałem w woj. lubuskim

Tropikalne upały w Lubuskiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem w województwie lubuskim. Wysokie temperatury będą utrzymywać się przez kilka najbliższych dni. Alert pogodowy obowiązuje w całym regionie od godz. 13 w środę (3 sierpnia) do godz. 18 w piątek (5 sierpnia).

Synoptycy przewidują, że przez najbliższe dni w Lubuskiem temperatura maksymalna wyniesie od 30 do 34 stopni. Najcieplej będzie w czwartek (4 sierpnia), kiedy to termometry pokażą nawet 35 stopni. W nocy temperatura nie powinna spaść poniżej 18-20 stopni. Takie noce, gdy temperatura utrzymuje się powyżej 20 stopni, określa się mianem nocy tropikalnych.

Jak się bronić przed upałem?

Tak wysokie temperatury i słońce mogą doprowadzić do udaru cieplnego lub słonecznego. Warto pamiętać, by podczas upałów unikać zbyt długiego przebywania na pełnym słońcu. W takich warunkach przyda się też nakrycie głowy i przewiewne - najlepiej lniane lub bawełniane - ubrania. Jak radzą lekarze, aby uniknąć przegrzania ciała przede wszystkim należy pamiętać o nawodnieniu organizmu, który w upalne dni szybko traci wodę na skutek pocenia się. Najlepszym sposobem jest wypijanie 1,5-2 litrów wody dziennie.

Sonda
Czy lubisz upały?
Upał w Bydgoszczy. W mieście można się ochłodzić