Nurkowie wyłowili ciało 28-latka z jeziora w Skokach w powiecie międzyrzeckim

2019-10-22 13:19 Karolina Łopacińska
jezioro bukowieckie
Autor: Staszek Pietkiewicz/wikipedia.org Jezioro Bukowieckie w gminie Międzyrzecz.

Na miejscu działali nurkowie, strażacy i policjanci. Do zdarzenia doszło dzisiaj (22.10) wczesnym rankiem. W łódce były dwie osoby. Starszy 77-latek został uratowany. Młodszy niestety poszedł pod wodę. Do dramatu doszło na jeziorze Bukowieckim.

Akcja poszukiwawcza trwała kilka godzin. Działania zakończono około południa. Dwóch mężczyzn, dziadek z wnukiem, wybrali się na ryby. Około godz. 6.15 policja została zaalarmowana o wypadku. W działaniach brali udział strażacy, policjanci i specjalna grupa płetwonurków. To ona odnalazła ciało 28-latka, a lekarz stwierdził zgon.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni wypłynęli na jezioro. W pewnym momencie łódka przewróciła się. 77-latek chwycił się burty i wołał o pomoc. Trzymał się jej dopóki nie wyciągnęli do strażacy. Wyziębionego mężczyznę zabrało pogotowie - mówi Dariusz Rzepecki, rzecznik KPSP w Międzyrzeczu.

Jednocześnie trwały poszukiwania 28-latka. Po pięciu godzinach został odnaleziony. Sprawę bada policja. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.