Trzciel: O włos od tragedii... maszyna spadła z lawety! [ZDJĘCIA]

2020-01-14 13:25
lutol laweta1
Autor: OSP Lutol Suchy Kilkutonowe urządzenie spadło z lawety.

28-letni kierowca będzie odpowiadał przed sądem za niezabezpieczenie ładunku. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (13/14.01) na drodze Brójce-Lutol Suchy w gminie Trzciel. Szczęście, że nikt nie znajdował się na jezdni, inaczej doszłoby do dramatu.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca przewożący 2,5 tonową maszynę rolniczą. Międzyrzeccy policjanci dostali informacje o zdarzeniu, w którym miał uczestniczyć jeden pojazd. Na miejscu zastali jednak forda mondeo z lawetą oraz stojącą na poboczu maszynę rolniczą. Kierujący twierdził, że podczas jazdy, nie zapanował nad pojazdem i sprzęt spadł na jezdnię. 

lutol laweta2
Autor: OSP Lutol Suchy Maszyna to prawdopodobnie ciągnik.

- Jednak po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 28-latek w żaden sposób nie zabezpieczył ładunku. Dodatkowo fordem mógł ciągnąć przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej do 1800 kg, a laweta posiadała o wiele większą masę. Osobówka była lżejsza od ładunku, a tym samym straciła przyczepność - opowiada Justyna Łętowska, rzecznik KPP w Międzyrzeczu.

Do tego kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia takiego zestawu pojazdów. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i odstąpili od ukarania kierowcy mandatem karnym. Skierowali wniosek do Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE