W kinowym fotelu z maseczką. Gorzowskie 60 krzeseł z zasadami!

2020-06-29 22:30 Kły
gorzów 60kino2
Autor: Fragles Sala może być w połowie zapełniona.

Po długiej przerwie można zasiąść, na razie, w kinach studyjnych, bo sieciowe ruszą od piątku (3.07). Gorzowianie spragnieni są artystycznych wrażeń, których brakowało im ponad trzy miesiące. Jednak domowy laptop czy nawet ogromny telewizor nie zastąpią kinowego klimatu.

W Miejskim Ośrodku Sztuki projekcje rozpoczęły od 18 czerwca. Pracownicy czekali na ten moment i bardzo się cieszą. Kontakt z widzami został wznowiony po ponad trzech miesiącach. Niestety zgodnie z zaleceniami na widowni może być tylko 37 osób. Oglądanie tylko przy środkach ostrożności.

- Każdy musi mieć zasłonięte usta i nos maseczką, przyłubicą, szalem, kominem, co kto woli. Po przyjściu dezynfekcja rąk, zachowujemy dwumetrowy dystans i siadamy w tak zwaną szachownicę - wyjaśnia Iwona Bartnicka,  szefowa 60 krzeseł.

gorzow 60kino1
Autor: Fragles Płyn do dezynfekcji przy wejściu.

Rodzice z dziećmi czy opiekun z osobą niepełnosprawną siadają obok siebie. Niestety seansów na razie będzie mniej. Przed pandemią było ich kilka dziennie, a teraz są to dwie projekcje. Jak wyjaśnia Bartnicka- chodzi o odkażanie sali. Filmy grane będą przez trzy do pięciu dni, w cyklu tygodniowym.

Przed przyjściem do kina trzeba zapoznać się z regulaminem, który dostępny jest na stronie placówki. Tam znajdziecie także dokładny repertuar z godzinami.