Wataha wilków koło dwóch miejscowości. Ostrzeżenie dla mieszkańców

i

Autor: christels / CC0 / pixabay.com Wataha wilków koło dwóch miejscowości. Ostrzeżenie dla mieszkańców

Gmina apeluje

Wilki pojawiły się koło dwóch miejscowości pod Skwierzyną. Jest ostrzeżenie dla mieszkańców

2023-11-24 14:47

Niepokojące informacje o wilkach dotarły do mieszkańców gminy Skwierzyna z tutejszego koła łowieckiego. To wataha od 10 do 12 osobników. Wilki pojawiły się okolicach miejscowości Trzebiszewo oraz Rakowo.

Przedstawiciele Gminy Skwierzyna zaapelowali do mieszkańców o zachowanie ostrożności oraz zabezpieczania zwierząt domowych i hodowlanych. Najlepiej również unikać teraz spacerów w lesie.

Z uwagi na pojawienie się wilków, mieszkańcy proszeni są, żeby w trosce o swoje bezpieczeństwo zamykali posesje. Odpady należy przetrzymywać tak, żeby nie stawały się one łatwym pożywieniem dla wilków. Uwaga szczególnie na psy, które wili chętnie atakują dla jedzenia.

Czy wilki są groźne dla człowieka?

Jak zapewniają leśnicy, wilki są płochliwe i zwykle unikają kontaktu z ludźmi, nawet gdy przebywają w pobliżu terenów zamieszkałych. To, że zbliżają się do siedzib ludzkich, jest jedynie przejawem ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu pożywienia. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być agresywne. Podobnie jak każde dzikie zwierzęta, mogą zachowywać się nieobliczalnie, gdy są wystraszone, chore lub zranione. Dlatego lepiej unikać bezpośredniego kontaktu z nimi.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami