Z krakowiankami akademiczki przegrały. Jak poradzą sobie z Katarzynkami.

Autor: Mazinio Z krakowiankami akademiczki przegrały. Jak poradzą sobie z Katarzynkami.

Wisła lepsza w Gorzowie

2018-11-11 22:32

Akademiczki nie obroniły swojej twierdzy i przegrały 64:75. Największe problemy miały miejsce w drugiej kwarcie.

Początek pojedynku w hali przy Chopina nie wróżył porażki. Pierwsze punkty zdobyły gospodynie, które wyszły na prowadzenie 6:2. Szczęście nie trwało długo, bo po kilku kolejnych minutach to Wisła prowadziła 6:13. Walka była wyrównana i kwarta dla Gorzowa 17:16.

Niestety w drugiej części rządziły przyjezdne. Co rusz trafiały z akcji, a gospodynie nie mogły niczego ustrzelić. Na przerwę zeszły przegrywając 27:43. W trzeciej odsłonie różnica punktowa jeszcze się powiększyła. W ostatniej kwarcie InvestInTheWest Enea Gorzów rozpoczął gonitwę. Niestety było za późno, nie starczyło czasu i to krakowianki zwyciężyły.

– Optymalne ustawienie znaleźliśmy, gdy już było po meczu. Zabrakło liderów, to nie był dobry pojedynek – podsumował Dariusz Maciejewski, szkoleniowiec akademiczek.

Dla Gorzowa punktowały: Atkins - 20, Linskens – 10, Prezelj 9, Zoll-Norman- Juskaite Stelmach po 5, Papova – 4, Dźwigalska –Rytsikowa- Fikiel po 2 oczka.