WOW! Takich innowacyjnych pracowni Gorzów jeszcze nie miał [ZDJĘCIA]

2019-09-10 16:18 Karolina Łopacińska
pracownie ckz1
Autor: coola Uczniowie mają super sprzęt do praktyki.

Nowoczesny sprzęt, kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli w Gorzowie. Centrum Kształcenia Zawodowego przy Pomorskiej ma nowoczesne laboratoria: hydrauliki, pneumatyki, automatyki i sterowników programowalnych. To inwestycja w ramach projektu "Zawodowcy w Gorzowie".

To już druga edycja projektu, w którym było do wydania 15 milionów złotych. Środki, w największej mierze, wykorzystane zostały na sprzęty i wyposażanie pracowni. Innowacyjne laboratoria, które oficjalnie otwarto we wtorek (10.09), będą służyć uczniom kształcącym się w kierunkach: mechanicznym i elektrycznym. 

- Jest wow! To ma wpływ na naszą przyszłość. Na tym się uczymy, na tym będziemy robić w przyszłości. Obrabiarki automatyczne, elementy pneumatyczne, które są w koparkach itd. To się przydaje w życiu na przykład na robotach robią. Pneumatyka i hydraulika cały czas się przydaje - uważają Marcel i Miłosz, uczniowie gorzowskiego Elektryka.

pracownie ckz2
Autor: coola Wyposażenie kosztowało ponad 2 mln zł.

Nie tylko "branżowcy" będą mogli korzystać z nowoczesnych pracowni. Nauczyciele fizyki, matematyki, techniki będą mogli prowadzić zajęcia w ramach kół zainteresowań. Z kolei na.... przedszkolaków czekają ciekawe warsztaty.

- Przygotowaliśmy wspólnie ze specjalistami zestaw kursów, w tym także dla nauczycielek przedszkoli. Mamy świetną puzzlarkę. Będzie efekt w postaci puzzli, które najmłodsi będą mogli zabrać ze sobą do domu - wyjaśnia Beata Wachowiak z Wydziału Edukacji UM.

CKZ wraz z całym sprzętem za dwa lata ma się przenieść na Warszawską, gdy powstanie Centrum Kształcenia Zawodowego. Koszt wyposażenia pracowni to ponad 2 miliony złotych, w tym ponad milion 800 tysięcy stanowią środki unijne, a reszta pochodzi z Budżetu Państwa.