Czy w drzewach przy Kostrzyńskiej hibernują nietoperze?

i

Autor: Wojciech Stephan / PTOP "Salamandra" Czy w drzewach przy Kostrzyńskiej hibernują nietoperze?

Wycinka drzew przy ul.Kostrzyńskiej ma ruszyć w tym tygodniu w Gorzowie!

2017-02-15 11:45

Zanim piły pójdą w ruch, drzewa do wycięcia sprawdzi chiropterolog. Pracę ma zacząć w piątek(17.02).

Wycinka drzew przy ul.Kostrzyńskiej prawdopodobnie ruszy na weekend - to nieoficjalna informacja. Gorzowski magistart wynajął fachowca od nietoperzy, który od piątku(17.02) będzie badał drzew. "To zalecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, do której wpłynęły pisma od części gorzowian- broniących lip, w których mogą hibernować nietoperze" - przekazał Marta Liberkowska - dyrektor wydziału promocji i informacji UM.

Przypomnijmy- mieszkańcy przy pomocy specjalistów z Poznania wykonali wstępną ekspertyzę, która potwierdziła jedynie możliwość, że te ssaki mogą mieszkać w drzewach. Gorzowianie postarali się także o kolejne, dokładne badanie, które ma być wykonane na dniach. Termin nie jest jeszcze znany. Z kolei chiropterolog z miasta będzie działał od piątku i prawie  jednocześnie ruszy wycinka. - Te drzewa, w których będą nietoperze ocaleją- dodaje Liberkowska.

Przypomnijmy- do likwidacji wyznaczono 250 drzew z 580 - ciu. Modernizacja trzykilometrowej ul.Kostrzyńskiej to koszt 44 mln.zł. Prace budowalne mają ruszyć na wiosnę.

Czytaj też: Będzie jaśniej i bezpieczniej na gorzowskich przejściach dla pieszych

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają