Wygraj wybory i zdobądź władzę. Gotowa jest już Gra o Lubuskie!

2019-11-07 16:23 Magdalena Pawłowska
Gra o Lubuskie
Autor: Mariusz Sobkowiak

To planszówka, w której chodzi o to, by przekonać się jak trudne jest rządzenie. Celem gry jest oczywiście zdobycie władzy w województwie lubuskim i jej utrzymanie. Okazja do pogrania nadarzy się już w piątek i w sobotę. Wtedy też będzie można wygrać grę.

- Trzeba wygrać wybory w jak największej liczbie powiatów, dlatego składamy oczywiście obietnice wyborcze. I tutaj przygotowaliśmy różnokolorowe żetony, które odpowiadają obietnicom wyborczym. Każdy powiat posiada również swoją kartę, na której znajdują się najważniejsze dane dotyczące tego powiatu i dane te są danymi rzeczywistymi, dlatego gra ma także wymiar edukacyjny. Jeśli wygramy wybory to musimy władzę utrzymać i spełnić obietnice wyborcze - opowiada Mariusz Sobkowiak ze Stowarzyszenia NOVUM, autor gry.

Grać mogą cztery osoby, przy użyciu specjalnych kart, żetonów oraz fikcyjnych pieniędzy. Centralną część planszy zajmuje mapa województwa lubuskiego, na której gracze zaznaczają, w którym powiecie zdobyli już władze, a które powiaty są jeszcze wolne. Do powiatów można ściągać inwestorów np. poprzez stawianie fabryk, dzięki czemu wpływają pieniądze z podatków. Wokół planszy znajdują się pola, po których gracze poruszają się rzucając kością. W momencie, gdy trafią na dany powiat zostaną tam zorganizowane wybory.

Grę można będzie zdobyć już w piątek (8.11). O godzinie 16.30 w klubie Kultury Jedynka przy ul. Chrobrego odbędą się rozgrywki - przyjść może każdy chętny. Zwycięzca będzie mógł zabrać planszówkę ze sobą. Kolejne rozgrywki dzień później w Centrum Diagnozy i terapii Mentis przy ul. Mickiewicz, również o 16.30.

50 egzemplarzy gry poszło też do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, skąd można je bezpłatnie odebrać.