Koszykarki z Gorzowa przegrały

Autor: AZS AJP Gorzów Wielkopolski / Facebook.com

Zacięty mecz bez happy endu. Gorzowskie koszykarki przegrały w EuroCupie

2019-10-25 12:33

O porażce gorzowskich koszykarek w EuroCupie zdecydował rzut za trzy punkty w ostatnich sekundach. Izraelki wygrały na własnym parkiecie 71:70.

Pierwsza kwarta wyrównana zakończyła się remisem 20:20. Druga odsłona korzystna InvestInTheWest Enei Gorzów, która wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Tą skromną zaliczkę straciła w trzeciej odsłonie wygranej przez koszykarki z Ramli aż 26 do 11.

Przed ostatnimi dziesięcioma minutami to izraelski zespół prowadził dziesięcioma punktami. Gorzowianki jednak nie poddały się, odrobiły straty i na dwie minuty przed końcem był remis 67 do 67. Końcówkę lepiej jednak rozegrały gospodynie. Choć trener Dariusz Maciejewski tuż przed gwizdkiem wziął czas i rozpracował z zawodniczkami ostatnia akcję, to najlepiej punktująca Laura Juskaite tym razem nie trafiła do kosza i z wygranej cieszyła się Ramla.

Do EuroCupu gorzowianki wrócą 31. października. U siebie podejmą turecki SK Botas. To właśnie Turczynki są teraz liderem tabeli grupy A. Gorzów jest na trzecim miejscu w tabeli grupy A.