Załamanie pogody w Lubuskiem. Żółty alert dla całego regionu

2021-09-10 14:21
Załamanie pogody w Lubuskiem. Żółty alert dla całego regionu
Autor: ronomore / CC0 / pixabay.com Załamanie pogody w Lubuskiem. Żółty alert dla całego regionu

Po kilku dniach z bardzo letnią pogodą, nadejdzie załamanie pogody. W piątek, 10 września, w godzinach popołudniowych, w województwie lubuskim mogą wystąpić burze z gradem. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli tzw. "żółty alert".

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku, 10 września, od godz. 17:00 do soboty, 11 września, do godz. 1:00 w nocy, we wszystkich powiatach województwa lubuskiego. Synoptycy przewidują burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 20 mm, a miejscami nawet do 30 mm. Lokalnie mogą wystąpić również intensywne opady gradu.

Gwałtownym zjawiskom atmosferycznym towarzyszył będzie silny wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość do 70 km/godz.

Czytaj też: Pędził S3 tak szybko, że nie wierzył, że dogoni go policja! Mercedes gnał z astronomiczną prędkością [WIDEO]

Sonda
Boisz się burzy?
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE