Zażarta walka, wielkie emocje i WYGRANA gorzowskich koszykarek

2020-02-16 18:01 em
kosz gorzow
Autor: azsajpgorzow/facebook Gorzowianki zdobyły kolejny medal MP.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów pokonała we Wrocławiu Ślęzę 75 do 65. To był bardzo wyrównany pojedynek w Basket Lidze Kobiet. O zwycięstwie zdecydowała dopiero IV kwarta meczu. Wcześniej wynik cały czas oscylował w okolicach remisu.


Obie drużyny bardzo uważnie grały w obronie i starały się nie dopuszczać do szybkich ataków. Gorzowianki nie mogły korzystać z Copper, świetnie grająca pod koszem Amerykanka nie zagrała we Wrocławiu ani minuty. Akademiczki skupiły się na rzutach z dystansu. Szczególnie dobrze wychodziło to Juskaite wspieranej przez Prezelj.

Po 30 minutach meczu był remis 53 do 53. Na początku ostatniej kwarty bardzo skutecznie zagrała Maiga, to jej trafienia pozwoliły uzyskać naszej drużynie 7 punktów przewagi. Wrocławianki próbowały zniwelować straty, goniły wynik do ostatnich sekund ale to akademiczki mogły cieszyć się z minimalnej wygranej.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły: Juskaite 31 i Prezelj 19. Dzięki zwycięstwu akademiczki umocniły się na trzecim miejscu w tabeli.