Zdarzenia na rondach w Gorzowie. Ucieczka i dwie osoby ranne!

2019-09-11 11:34 Karolina Łopacińska
policja nocą
Autor: materiały Lubuska Policja Policja poszukuje kierowcy porzuconego auta.

Wtorkowy wieczór (10.09) i środowy poranek (11.09) na gorzowskich drogach nie był bezpieczny. W jednym przypadku porzucono auto, które wcześniej kierowca uszkodził. Z kolei drugie zdarzenie to wypadek z udziałem dwóch aut.

W środowy poranek na rondzie Kasprzaka w Gorzowie doszło do wypadku. Poszkodowane zostały dwie osoby, w tym kobieta w ciąży.  Około godz.9. w jadącego na rondzie forda uderzyła terenowa toyota. Uderzenie bylo na tyle mocne, że toyota dachowała. Na miejscu pracowali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni, którzy udzielili poszkodowanym pomocy. Kobieta w piątym miesiącu ciąży została zabrana na obserwację do gorzowskiego szpitala.

Z kolei we wtorkowy wieczór (10.09) działo się na rondzie Ofiar Katynia przy parku Kopernika. Policja poszukuje kierowcy bmw, który szalał na drodze w Gorzowie. Najpierw zjechał na trawnik, uderzył w znak drogowy, urwał koło i uciekł.

- Uderzenie było tak mocne, że urwało prawe przednie koło w aucie i wystrzeliły poduszki powietrzne. Pojazd został zabezpieczony i poddany oględzinom. Ustalamy sprawców zajścia - powiedział Marcin Maludy, rzecznik lubuskiego komendanta policji. 

Z ustaleń mundurowych wynika, że w samochodzie były dwie osoby. Kierowca i pasażer uciekli, zanim przyjechała policja. Wiadomo, że samochód był na niemieckich numerach rejestracyjnych. Świadkowie zdarzenia mogą się zgłaszać na komisariat.