Kobieta znalazła na stacji paliw w Gorzowie 14 tys. zł

i

Autor: mat. policji Kobieta znalazła na stacji paliw w Gorzowie 14 tys. zł

Znalazła na stacji paliw w Gorzowie 14 tys. zł. Policjanci odszukali właściciela gotówki

2022-06-24 9:50

34-letnia wrocławianka znalazła na stacji benzynowej w Gorzowie Wielkopolskim 14 tys. zł w gotówce. Wcześniej po banknotach omal nie przejechało kilka samochodów. 34-latce nie udało się odnaleźć właściciela pieniędzy, więc zaniosła gotówkę na komisariat. Policjanci namierzyli właściciela, który, jak się okazało, brak pieniędzy zauważył dopiero po kilkunastu dniach. Teraz chce podziękować uczciwej kobiecie.

Pod koniec maja na parkingu stacji paliw przy ul. Podmiejskiej w Gorzowie Wielkopolskim 34-letnia wrocławianka znalazła zwinięte w rulon banknoty. Jak się okazało, było to 14 tys. zł w gotówce. Kobieta nie zauważyła nikogo, kto mógłby zgubić pieniądze, więc powiadomiła o wszystkim obsługę stacji i zostawiła swój numer telefonu do kontaktu. Gdy po kilku godzinach nikt się nie zgłosił, zaniosła gotówkę na komisariat.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania właściciela pieniędzy. Zabezpieczyli m.in. nagranie z monitoringu, na którym było widać jak na terenie stacji paliw jednemu z dwóch idących mężczyzn wypadły pieniądze. Banknoty leżały tak przez kilka kolejnych minut, w ciągu których niemal przejechały po nich busy, osobówki i wywrotka. Po jakimś czasie zauważyła je dopiero wrocławianka, która w Gorzowie Wielkopolskim była w sprawach służbowych

- Policjanci ustalili właściciela pieniędzy. Na stacji, podobnie jak 34-latka, był w sprawach służbowych - poinformował podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - 46-latek, który na co dzień dokonuje wielu rozliczeń, brak gotówki zauważył dopiero po kilkunastu dniach.

Szczęśliwy mężczyzna odebrał już swoje pieniądze i zapowiedział, że będzie chciał podziękować uczciwej kobiecie.

Sonda
Czy oddałbyś znalezione pieniądze?
Rozpędzony rowerzysta potrącił dziewczynkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE