Upały i tropikalne noce w Lubuskiem. Będzie naprawdę gorąco. IGMW ostrzega!

2022-06-23 12:32
Upały i tropikalne noce w Lubuskiem
Autor: pixabay.com Fala upałów w Lubuskiem

Przez kilka najbliższych dni w województwie lubuskim czekają nas tropikalne upały. W dzień temperatura będzie dochodziła do 33 stopni, a w nocy nie powinna spaść poniżej 18, a miejscami nawet 20 stopni. W całym regionie obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed upałami.

Fala upałów w Lubuskiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem w województwie lubuskim. Wysokie temperatury będą utrzymywać się przez kilka najbliższych dni. Alert pogodowy obowiązuje w całym regionie od godz. 13 w czwartek (23 czerwca) do godz. 20 w poniedziałek (27 czerwca).

Synoptycy przewidują, że przez najbliższe dni w Lubuskiem możemy spodziewać się temperatury dochodzącej nawet do 33 stopni. W nocy termometry będą wskazywać powyżej 18, a miejscami nawet powyżej 20 stopni. Takie noce, gdy temperatura nie spada poniżej 20 stopni, określa się mianem tropikalnych.

ZOBACZ TEŻ: „Mama chyba ma zawał, pomóżcie nam!” Dramatyczny wyścig z czasem w Świebodzinie

Warto pamiętać, by podczas upałów unikać zbyt długiego przebywania na pełnym słońcu. W takich warunkach przyda się też nakrycie. Niezwykle ważne jest również regularne picie wody.

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Łąki kwietne w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE