15-latek zniknął pod wodą i już nie wypłynął! Dramat na oczach kolegów pod Kaliszem

i

Autor: mł. kpt. Albert Famulski/KM PSP w Kaliszu 15-latek utopił się w czasie kąpieli w miejscowości Swoboda pod Kaliszem. Jego ciało wyłowili płetwonurkowie

Tragedia pod Kaliszem

15-latek zniknął pod wodą i już nie wypłynął! Dramat na oczach kolegów pod Kaliszem

2022-08-18 13:18

15-latek utopił się w czasie kąpieli w miejscowości Swoboda pod Kaliszem. Razem z dwoma kolegami w wieku 14 i 17 lat poszedł w środę, 17 sierpnia, po południu, kąpać się do w akwenie, który powstał po wyrobisku żwirowni. W czasie zabawy chłopak zniknął nagle pod taflą wody, a jego ciało wydobyli później płetwonurkowie. Sprawą śmierć 15-latka zajęła się prokuratura.

15-latek zniknął pod wodą i już nie wypłynął! Dramat na oczach kolegów pod Kaliszem

Nie żyje 15-latek, który utopił się w akwenie powstałym po wyrobisku żwirowni w miejscowości Swoboda pod Kaliszem. Tamtejsza policja otrzymała w tej sprawie zgłoszenie w środę, 18 sierpnia, po godz. 7, a mundurowi ustalili na miejscu, że chłopak wybrał się nad zbiornik razem z dwoma kolegami w wieku 14 i 17 lat. Gdy wszyscy weszli do wody, 15-latek zniknął pod jej taflą i już nie wypłynął - jego ciało wyłowili wkrótce płetwonurkowie, po tym jak na miejsce zostały wezwane służby ratownicze. - Akwen znajduje się na terenie prywatnym, ale nie wiemy na razie, czy były tam jakiekolwiek tabliczki przestrzegające przed wejściem, czy przed kąpielą - mówi rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu Monika Rataj. Zgonem 15-latka zajęła się również miejscowa prokuratura, która objęła postępowanie mundurowych nadzorem.

Czytaj też: Wielkopolskie. Nastolatki poszły w tango i polała się wódka! Interweniowały służby medyczne

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia SGRWN z Konina do poszukiwań włączono płetwonurka, który po ok. 10 minutach zlokalizował osobę poszkodowaną około 5 metrów od brzegu na głębokości 3,5 metra. Po wyciągnięciu jej na powierzchnie ewakuowano ją na brzeg i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, który natychmiast podjął próbę jego reanimacji. Niestety, bezskutecznie - relacjonują przebieg akcji ratunkowej strażacy z Kalisza.

Lubań. Niebawem start procesu ws. śmierci pod dyskoteką.
Sonda
Czy umiesz pływać?