15-latka, która zatruła się alkoholem, walczyła o życie! Policja znalazła ekspedientkę

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe 15-latka, która zatruła się alkoholem, walczyła o życie! Policja znalazła ekspedientkę

15-latka, która zatruła się alkoholem, walczyła o życie! Policja znalazła ekspedientkę

2022-06-30 9:17

Ta historia wstrząsnęła mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego. Na terenie zalewu Piaski Szczygliczka znaleziono pijaną 15-latkę, która walczy o życie w jednym ze szpitali. Policjanci dotarli już do sklepu, w którym sprzedano jej alkohol.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (27 czerwca) około godz. 20:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na pomoście na terenie zalewu Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim leży nieprzytomna dziewczyna, od której wyczuwalna była woń alkoholu. Lokalne media przyznały, że miała ona w organizmie blisko 4,8 promila! 15-latka trafiła w ciężkim stanie do jednego z ostrowskich szpitali, gdzie walczyła o życie. Dzisiaj nastolatka czuje się już lepiej. - Stan pacjentki poprawia się. Została odłączona od respiratora i oddycha samodzielnie – powiedział Adam Stangret z ostrowskiego szpitala w rozmowie z portalem wlkp24.info.

ZOBACZ: Tropikalne upały wracają do Wielkopolski! IMGW ostrzega

Policja prowadzi śledztwo

Sprawą pijanej nastolatki zajmuje się ostrowska policja, która przesłuchała już świadków. Wiadomo, że 15-latka spożywała alkohol z rówieśnikami, którzy nie zatruli się alkoholem, tak ja ona. Ważne dla mundurowych było także dotarcie do sklepu, w którym kupiony został alkohol. Okazało się, że wódkę nieletnim sprzedała 48-letnia ekspedientka, która odpowie za swój czyn. Kobieta przyznała się do winy i grozi jej grzywna. Problemy może mieć także właściciel sklepu, który może stracić koncesję na sprzedaż alkoholu.

Sonda
Piłaś/eś alkohol przed 18. rokiem życia?
Poseł Franciszek Sterczewski jechał na rowerze po alkoholu?