Polak w Yale

i

Autor: Shutterstock, archiwum prywatne Polak w Yale

Brawo!

17-letni Dawid dostał się na Uniwersytet Yale! Złożył konkretną deklarację

2023-02-06 13:20

17-letni Dawid Kopik to mieszkaniec niewielkiej miejscowości Gola w województwie wielkopolskim. Nastolatek zyskał zasłużoną sławę. Jako jedyny Polak, dostał się w tym roku na studia na słynnym Uniwersytecie Yale. Jak sam podkreśla - uwielbia wyzwania i zamierza wrócić do kraju.

17-letni Dawid Kopik z Wielkopolski dostał się na Uniwersytet Yale

Pochodzi z małej miejscowości Gola w województwie wielkopolskim, a teraz mówi o nim cały kraj. Niezwykle zdolny, laureat popularnego konkursu matematycznego "Kangur", finalista konkursu „Cosmic Challenge Pathfinder” i skromny młody człowiek - tak w skrócie można przedstawić 17-letniego Dawida Kopika, jedynego Polaka, który dostał się na Uniwersytet Yale. Chłopak interesuje się matematyką, ekonomią i informatyką. Teraz przed nim - być może - największe wyzwanie w życiu.

17-latek na Uniwersytecie Yale. "Dzisiaj jestem niemal pewny, że po studiach wrócę do Polski”

W rozmowie z serwisem makeway.pl, Dawid podkreślił, że proces rekrutacji Uniwersytetu Yale był niezwykle trudny. - Musiałem przygotować sześć esejów - każdy na 500 lub 200 słów. Niektórym może się to wydać łatwe, ale w tak krótkiej formie zawrzeć sens często złożonych wypowiedzi było dla mnie dużym wyzwaniem - powiedział ambitny uczeń.

- Nie wybrałem USA, tylko konkretną uczelnię. Gdyby była ona położona w innym kraju na świecie, też bym tam aplikował. Dzisiaj jestem zresztą niemal pewny, że po studiach wrócę do Polski - zaznaczył Dawid Kopik, cytowany przez wyżej wspominany serwis.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, Dawid musiał opisać, na co przeznaczyły nieograniczony budżet. Wcześniej, dyrekcja jego szkoły musiała przekazać opinię na temat 17-latka. Szczęśliwy Polak będzie musiał wybrać kierunek studiów. Najprawdopodobniej postawi na ekonomię i informatykę. Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów!

Sonda
Lubisz swoich nauczycieli?
Na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku powstało obserwatorium astronomiczne i planetarium