29-latek umówił się na SEKS z 14-latką! "Miał przy sobie kwiaty i butelkę alkoholu"

2020-09-26 17:02 AGO
29-latek umówił się na SEKS z 14-latką! Miał przy sobie kwiaty i butelkę alkoholu
Autor: pixabay.com

Mieszkaniec Jarocina liczył na upojne chwile z 14-latką, którą poznał przez internet. W umówionym miejscu stawił się z kwiatami i butelką alkoholu. Jednak zamiast nastolatki, czekał na niego dorosły mężczyzna, a chwilę później dołączyła do niego policja!

Jak informują Fakty Kaliskie, mężczyzna, który udawał 14-latkę dołączył do jednego z czatów w internecie. Tam poznał 29-latka z powiatu jarocińskiego, który wiedząc, że rozmawia z nieletnią, nakłaniał ją do spotkania w celach seksualnych. Spotkanie miało się odbyć w Ostrowie Wielkopolskim. Tam też 29-latek został zatrzymany.

ZOBACZ: Jarocin. Zgwałcono ją przy ruchliwej drodze. Nikt nie słyszał jej krzyku. Sprawca poznał wyrok

- Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania nieudolnego, które zachodzi wtedy, gdy sprawca nie uświadamia sobie, że dokonanie jest niemożliwe ze względu na brak przedmiotu nadającego się do popełnienia na nim czynu zabronionego lub ze względu na użycie środka nie nadającego się do popełnienia czynu zabronionego. W tym przypadku czynność, do której zmierzał była praktycznie niemożliwa, albowiem ta osoba faktycznie nie miała poniżej lat 15 – powiedział dziennikarzom Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Prokuratura zabezpieczyła także komputer oraz telefon 29-latka.

Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą do 2 lat więzienia.

Porozumienie koalicyjne podpisane